Члухув – маленьке місто великих можливостей



З початком повномасштабного вторгнення рф у незалежну Україну жителі польського ​​міста Члухув (Поморське воєводство, Польша) прийняли українських матерів з дітьми, які рятувалися від війни.


Про це вже розповідав на сторінках «Фавориту удачі» та в інших ЗМІ одеський громадський діяч Валерій Осипов, який зустрічався з очільниками місцевих владних структур, спілкувався з директорами та вчителями шкіл і польськими родинами, які прийняли біженців. А тепер розповідь про життя місцевої громади, зокрема – про здобутки освітян, які надають величезну допомогу українським дітям, продовжує онука Валерія Борисовича Єва Осипова.



Члухув – маленьке місто великих можливостей

Валерій Осипов виступає на сесії міськради м. Члухув


Одесити вдячні за підтримку


Валерій Осипов був запрошений на сесію Члухувської міської ради, де він  мав нагоду виступити і подякувати жителям міста, особисто – меру Члухува Річарду Шибайлу і старості Члухувського повіату Олександру Гаппі та вручити їм Подяки від керівництва міста Одеси за підписом віце-мера Павла Вугельмана та Почесні грамоти від Одеської регіональної організації НСЖУ на чолі з Юрієм Работіним і Одеської обласної Ради миру (голова – Таміла Афанасьєва).


Також нагороди за прихисток одеситів, жінок і дітей отримали родина  Пруськи – Анджей і Єва, директори шкіл, в яких вчаться українські діти, та польські вчителі.


Виховати переможців


Новий навчальний рік у Члухуві разом із польськими учнями розпочали  близько двохсот українських школярів. Було приємно бачити усміхнені обличчя дітей двох братніх країн на урочистій лінійці в спортивній школі ім.  Олімпійських чемпіонів. Розмови з директором школи, вчителями, директором гуртожитку, екскурсія школою переконали: до освіти і виховання дітей тут ставляться дуже фахово, навіть по-науковому. Кожен елемент тут не випадковий і працює на оздоровлення та виховання дитини. А 68 талановитих педагогів поєднують усі точки навчального процесу.


Школа має п’ять чудових волейбольних майданчиків, криті футбольне поле та басейн і навіть ковзанку. Крім того, діти можуть займатися скелелазанням, а на міському озері тренуються на каяках і байдарках. Усе це передбачено у шкільному розкладі.


Велика кількість кубків, медалей, дипломів, грамот свідчать про високі спортивні досягнення вихованців школи. Однак директорка Малгожата Гостомчик зазначає, що головна мета педагогів – не виховати олімпійських чемпіонів, а запалити в душі кожного учня дух переможця, який потрібен у будь-якій сфері майбутньої діяльності.


Від посилених занять спортом ніяк не страждає навчальний компонент. Скажімо, у  шкільній програмі три обов'язкові мови – польська, англійська і німецька, а за бажанням можна вивчати ще й італійську. При цьому переслідується ще одна мета – навчити учня мислити нестандартно, бути впевнененою у собі… Що ж до українських дітей, то вони мають усі такі ж можливості для навчання та занять спортом і проживають в окремих кімнатах з усіма зручностями.  




З директоркою спортшколи ім. Олімпійських чемпіонів Малгожатою  Гостомчик


Корисні навички – з юних років  




З Данутою Пургал




Валерій Осипов з Євою Пруськи


У Члухувському повіаті є також загальноосвітній комплекс ім. Яна Павла, де директорка Данута Пургал. У цій школі навчається 55 українських дітей. Унікальність комплексу в тому, що з 8-го класу діти тут отримують різні практичні навички, які стануть їм у нагоді в житті та професії. Зокрема, учнів  навчають свідомо формувати свою громадянську позицію, для чого навіть організовано навчальну виборчу  дільницю.


А вчителька Єва Пруськи зі школи ім. Олімпійських чемпіонів навчає дітей науці безпеки власного життя і порятунку інших. Що вона робить це відмінно, свідчить, зокрема те, що нещодавно її син допоміг врятувати хлопчика. Сама ж Єва отримала подяку Одеської міськради.


Професійне навчання – запорука майбутнього




Подяка – директорці комплексу Агробізнесу Сильвії Рековськи




Подяка – директорці Кристині Вашкевич


Члухув має добре розвинену базу середньої професійної освіти. І, певно, цією можливістю скористається чимало українських дітей.


Насамперед, цікавою є робота шкільного комплексу Агробізнесу, де учнів з перших днів вчать не лише теорії, а й практиці, дають навички тих умінь, які реально їм будуть потрібні. Своїй популярності цей навчальний заклад великою мірою завдячує директорці Сильвії Рековськи.


Ще один приклад – Центр загальної просвіти, який очолює Кристина Вашкевич. Тут школярі паралельно з отриманням загальної шкільної освіти набувають практичних навичок майбутньої професії, зокрема повара, касира, працівника торгівлі тощо.


Навчити любити книгу – це талант


Окремо хочеться розповісти про Члухувську міську бібліотеку. У розпорядженні читачів (їх зареєстровано понад дві тисячі) – майже 60 000 книг та 20 найменувань журналів. Містяни тут можуть безкоштовно користуватися інтернетом і отримати код до платформи Legimi. Бібліотека стала відкритим місцем, де відбувається багато подій, проводяться культурні заходи. Працюють у бібліотеці талановиті люди, які вміють прищепити любов до книги читачеві будь-якого віку.


Бібліотека співпрацює з навчальними закладами, різними установами, клубами людей похилого віку, місцевими художниками, бере активну участь в організації місцевих заходів, а також у національних кампаніях з просування контакту з книгою.  


Важливо, що фахівці міської бібліотеки Члухува долучилися до акції «Подаруй українську книгу українській дитині за кордоном». Формується відповідний фонд, книжки сюди може прислати кожен бажаючий.




У міській бібліотеці Члухува


Дякуємо всім, хто допомагає нашим дітям у такий важкий для України час, даруючи їм надію на світле майбутнє!


 

Больше по темам: Новости