Південний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими провів в Одесі презентацію діяльності штабу та разом із делегаціє Міжнародного Комітету Червоного Хреста розповіли про механізми роботи та підтримки родин зниклих безвісти і полонених.
У заході прийняли участь представник Уповноваженого з прав людини в Одеській області Марія Попова, перший заступник голови Одеської обласної ради Олег Радковський, керівниця Південного регіонального центру Інна Турова, представники правоохоронних структур, громадських та волонтерських організацій.
Під час презентації співробітники Координаційного штабу розповіли про свою роботу протягом 2022-2025 років щодо надання родинам захисників України консультаційних, юридичних та психологічних послуг.
«За останні роки команда Коордштабу розробила унікальну інформаційну систему — особистий кабінет для родин військовослужбовців. Цей інструмент дозволяє зручно та швидко отримувати та обробляти інформацію, необхідну для пошуку зниклих та тих, хто потрапив у полон. Також організація сприяє реінтеграційному та постізоляційному супроводу, фізичній реабілітації та психологічній допомозі звільнених Захисників та Захисниць» — повідомили у доповіді.
Перший заступник голови Одеської облради Олег Радковський, у свою чергу зазначив, що підтримка родин військовослужбовців залишається одним із ключових завдань обласної влади: «Одеська обласна рада, в рамках програм допомоги сім’ям захисників, які зникли безвісти або були списані з військової служби через поранення, надала фінансову допомогу 274 родинам. Завдяки цьому вдалося забезпечити оздоровлення 384 дітей, виділивши на ці потреби 7,68 млн грн з бюджету області».
Наостанок зустрічі було акцентовано увагу на постійному розширенні діапазону співпраці Координаційного штабу з громадськими та благодійними організаціями, які активно підтримують постраждалих від війни військовослужбовців, цивільних та членів їхніх сімей.