РУС ENG
» » » Полковник із Бессарабії про патріотизм гагаузів та перемогу над рашизмом
Все новости

Полковник із Бессарабії про патріотизм гагаузів та перемогу над рашизмом

Заступник командувача морської піхоти України Микола Палас став першим етнічним гагаузом, якого удостоїли найвищою державною відзнакою країни. Президент Володимир Зеленський присвоїв полковнику Паласу звання Героя України та вручив орден «Золота Зірка».

Це відбулося 23 травня під час перебування Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України на сході країни, де Глава держави взяв участь у привітанні морських піхотинців з професійним святом.
«Щодня на полі бою українська морська піхота доводить, що вона є потужною силою, яка знищує ворога, звільняє українські землі, виконує найскладніші завдання у найскладніших умовах», - наголосив Володимир Зеленський.
Державна нагорода полковнику Паласу вручена «за особисту мужність і героїзм, виявлені в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові».

Коментуючи відзнаку Микола Палас заявив:
«Для мене честь отримати найвищу відзнаку України в День морської піхоти. Це особливий рід військ, який може виконувати надскладні задачі з моря, повітря і суші. Я пишаюся тим, що є частиною морської піхоти, яка вже увійшла в історію нашої держави. Ми живемо в часи, коли вирішується доля української держави. Сили оборони України зупинили ворога, який прийшов знищити наш народ і захопити наші землі. Ми вже звільнили частину окупованої території і зробимо все, щоб повністю вигнати загарбників з української землі».
Гагаузам є ким пишатися, адже полковник Палас за час служби в армії став прикладом мужності і професіоналізму, достойним громадянином України.
«Я вважаю, що кожен громадянин України, тим більше в ці складні часи, незалежно від етнічного походження, має бути патріотом держави і в різні способи допомагати захищати свою Батьківщину, - каже Микола Палас. - Я знаю про особливі настрої серед гагаузів України, а тим більше в Гагаузькій автономії в складі Республіки Молдова. Так от, хочу сказати, що сьогоднішня росія – це ворог, який прийшов нас вбивати і знищувати незалежно від нашого етнічного походження. Їхня мета – відновлення імперсько-радянського гібриду за рахунок України, а також Молдови. Десятки гагаузів в складі сил оборони України, зокрема морській піхоті, воюють проти загарбників. Є загиблі і поранені хлопці. Ці жертви не є марними, тому що українська армія не дала збутися злочинним намірам москви повернути наші народи в рабське ярмо. Попереду багато роботи, але ми вже зберегли українську державність. Так само, по суті, ми захистили Гагаузьку автономію і Республіку Молдова, адже рашисти мали плани не тільки на Україну. Ми вже зупинили насадження штучного міфу про "русский мир", який несе вбивства, розруху і насилля. Міф, в якій вірить частина гагаузів. Час скинути ці шори і стати вільними людьми поряд з усім цивілізованим світом».
ДОВІДКА

Микола Палас народився 26 травня 1980 року в гагаузькому селі Дмитрівка Болградського району. Виховувався у багатодітній родині вчителів, має ще чотирьох братів, троє з яких так само служать в українській армії. Одружений, виховує трьох дітей.

Микола Дмитрович закінчив Одеський інститут сухопутних військ. Протягом 17 років проходив службу в 25-й окремій повітрянодесантній бригаді. На фронтах російсько-української війни – з перших днів, був поранений.

Навесні 2014 року перебував разом із ротою десантників 25-ї бригади в Криму, де відмовився переходити на бік ворога і здавати зброю. На ультиматум росіян Микола Палас відповів, що у десантників «достатньо вогневих засобів і боєприпасів для відбиття атаки». У результаті роті єдиній з усіх підрозділів ЗСУ в Криму вдалося покинути захоплений півострів зі зброєю і технікою.

У 2018 році полковник Палас очолив новостворену 35-ту окрему бригаду морської піхоти ВМСУ імені контр-адмірала Михайла Остроградського. В 2021 році передав командування полковнику Юрію Андрієнку, якого 23 травня теж було відзначено найвищою державною відзнакою.

Микола Дмитрович є повним лицарем ордену Богдана Хмельницького (2015, 2021, 2022 рр.). Також в липні 2014 року був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Сьогодні полковник Палас боронить Україну в Донецькій області.

автор: Іван Капсамун
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Больше по темам: Новини
В МСИО покажут проект арт-вивисекции
В Одесском ТЮЗе – сказочная премьера с трещетками и барабаном (фото)
В Одесской библиотеке готовят экскурсию Моцарта в современном Нью-Йорке
Особо Женатыи Таксист опять таксует в Одессе
В Пассаже завтра состоится показ мод, выставка и лекторий об Одессе
Лучшее за неделю
Фото и видео
В центре Одессы горел ресторан (видео)
В "Дії" появится карта с данными о "Пунктах несокрушимости"
В Одессе неизвестные включили громко гимн россии (видео)
По российским оккупантам в Севастополе нанесли удар: ракетами повреждены два корабля (видео)
В Одессе мужчина на электросамокате перевозил четырех детей (видео)