Кількість звернень щодо порушення Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" зростає. Найбільше скаржаться на відсутність української версії сайту, обслуговування російською мовою та порушень у сфері освіти.
Київ є лідером за кількістю звернень, також у антитопі – Одещина, Харківщина, Дніпропетровщина. Про це повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови.
Зокрема, що з 1 січня 2021 року по 12 червня 2023 року було зареєстровано 8228 звернень громадян про порушення Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
За січень-травень 2023 року було зареєстровано 1650 звернень, що на 5% більше, ніж за відповідний період 2021 року та в 1,8 раза більше порівняно із січнем-травнем 2022 року. У середньому у 2023 році реєструється 330 звернень на місяць. Це на 5% більше за відповідні показники 2021 року і майже вдвічі більше за відповідний період минулого року", - наголошується в повідомленні.
Програма «єВідновлення» поки що не запрацювала як треба
Майже третина всіх звернень стосується відсутності української версії сайту. На другому місці звернення через обслуговування російською мовою та рекламу з порушеннями. Також суттєво зросла частка звернень щодо порушень Закону у сфері освіти, зокрема й освіти для дорослих. 2023 року вона досягла 10%.
Нагадаємо, з 16 липня 2022 року почали діяти нові норми "мовного" закону, згідно з якими сайти та програмне забезпечення на приладах повинні мати українську версію та інтерфейс. Версія інтернет-представництва державною мовою повинна мати не менше обсягу та змісту інформації, ніж іншомовні версії, та завантажуватись за замовчуванням для користувачів в Україні.
Одеська область в антитопі щодо порушення мовного закону
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter