Так, поліцейські встановили, що житель Одеси створив і розмістив у популярних соціальних мережах посилання на сайт, зовнішній вигляд якого повністю копіював дизайн сайту Державної допомоги в рамках програми «єПідтримка». З переходом громадян за посиланням з фішинговими формами по грошову допомогу від держави зловмисник отримував реквізити їхніх платіжних карток: номер, СVV код, термін дії та інші.
У подальшому, маючи всю необхідну інформацію, правопорушник здійснював несанкціоноване втручання в інтернет-банкінг і транзакції з банківських рахунків потерпілих. У такий спосіб зловмисник з липня по вересень 2023 року ошукав двох жінок та двох чоловіків. Загалом потерпілим він завдав матеріальні збитки на суму майже 16 тисяч гривень.
Затримали фігуранта в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України та повідомили йому про підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України, а саме у заволодінні чужим майном шляхом обману, тобто шахрайстві, вчиненому шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, повторно. Цей злочин карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
Ворожі хакери атакували відомі українські медіа
Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 211 тис. грн. Слідство триває.
Кіберполіція закликає громадян бути обачними і уважно перевіряти адреси сайтів, на яких треба вводити конфіденційні дані про себе та банківські картки. Невідповідність з адресою офіційного сайту навіть в одній літері має зупинити вас.