Зокрема, підземні школи планують побудувати у прифронтових містах та у населених пунктах, які постійно піддаються обстрілам. Зараз йдеться про Одеську, Запорізьку, Сумську, Чернігівську та Миколаївську області. Локація шостого об’єкта ще визначається.
“Наразі займаємось великим проєктом у Миколаївській області та інших регіонах, які неподалік фронту та постійно знаходяться під обстрілами. Там будуть безпечні для воєнного часу школи-укриття. Укриття ж у мирний час можуть використовуватися як багатофункціональні приміщення – спортивні, розважальні тощо”, ‒ сказав Жарновскіс.
В Ізмаїлі підбили підсумки військово-патріотичної гри «Джура»
Такі підземні навчальні заклади зможуть захистити школярів від прямої небезпеки, адже такий формат шкіл, дозволяє залишатися в укритті, коли це так необхідно.
Зазначимо, об’єднання Co-create Future of Ukraine було створено у складі литовського Центрального агентства управління проєктами (CPMA). У співпраці з українським агентством відновлення, за ініціативи уряду Литви, на початку 2024 року CPMA розпочав міжнародний архітектурний конкурс «Школа майбутнього для України». В рамках проєкту планується побудувати безпечні та функціональні освітні заклади, які відповідатимуть сучасним потребам учнів і вчителів.