РУС ENG
» » В Одесі болгари відзначали День слов’янської писемності (фото)
Все новости

В Одесі болгари відзначали День слов’янської писемності (фото)

Болгари України відзначили День слов'янської писемності та культури. В Одесі з нагоди свята Всеукраїнський центр болгарської культури та Асоціація болгар України провели низку культурних заходів.

Напередодні свята в Одесі відбувся вечір народних танців та пісень, у рамках якого самодіяльні болгарські та молдавські колективи Бородінської громади багатонаціонального Болградського району виступили у Всеукраїнському центрі болгарської культури. На згадку про святих Кирила та Мефодію вихованці одеської Художньої школи ім.К.Костанді подарували культурному центру набір літер, розписаних різними візерунками.
Артисти Одеської філармонії імені Давида Ойстраха також привітали болгар України з Днем слов'янської писемності та культури. На сцені Всеукраїнського центру болгарської культури талановиті вокалісти та музиканти виконали твори класичних слов'янських композиторів.
Сьогодні, 24 травня, традиційно біля пам'ятника святих Кирила та Мефодія, встановленого у 2007 році Асоціацією болгар України на території Одеського національного університету ім. І. Мечникова, вихованці Болгарської недільної школи ім.Васил Апрілов та студенти університету поклали квіти та читали твори болгарських класиків.
У культурному марафоні також взяли участь генеральний консул Республіки Болгарія в Одесі Святослав Іванов, який напередодні повернувся до України та привіз 65 комплектів національних болгарських костюмів, подарованих урядом Болгарії болгарським недільним школам півдня Одеської області.

Зазначимо, щороку 24 травня представники слов'янських народів та Православна церква вшановують болгарських просвітителів Святих Кирила та Мефодія, які подарували всьому світу кирилицю. Вони народилися в ІХ столітті в грецькому місті Солунь у родині воєначальника. На основі грецького алфавіту Кирило створив слов'янський алфавіт. Щоб передати фонетичні особливості слов'янської звукової системи, він доповнив алфавіт новими літерами, запозиченими з глаголиці. Згодом глаголиця лягла в основу кирилиці, на основі якої сформувалися алфавіти багатьох слов'янських народів.

В історії слов'янських народів запровадження кирилиці стало величезним культурним зрушенням, оскільки сприяло формуванню власних мов, освіти, традицій та культури.

Кирило і Мефодій вели просвітницьку діяльність і перекладали слов'янською мовою церковні книги, зокрема Євангеліє та Псалтир, а також самі писали оригінальні твори.

Цього дня у багатьох країнах святкую День слов'янської писемності та культури. У Болгарії це свято називається Днем болгарського просвітництва, культури та слов'янської писемності.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Больше по темам: Новини
В МСИО покажут проект арт-вивисекции
В Одесском ТЮЗе – сказочная премьера с трещетками и барабаном (фото)
В Одесской библиотеке готовят экскурсию Моцарта в современном Нью-Йорке
Особо Женатыи Таксист опять таксует в Одессе
В Пассаже завтра состоится показ мод, выставка и лекторий об Одессе
Лучшее за неделю
Фото и видео
В Одесской области горел лицей (фото)
В Одессе сильный дождь затопил улицы (видео)
16-летняя пьяная одесситка без спроса взяла авто родственников и попала в ДТП (видео)
Учні та військові в Україні отримали комп’ютерну техніку з Болгарії (фото)
В Одесі болгари відзначали День слов’янської писемності (фото)