РУС ENG
Odessa Times » Новости » «Завербували через TikTok»: СБУ затримала чергового координатора ударів по Одесі
Все новости

«Завербували через TikTok»: СБУ затримала чергового координатора ударів по Одесі



Служба безпеки України викрила в Одесі ще одного російського агента. Він коригував повітряні атаки РФ по обласному центру. Серед основних завдань зловмисника був пошук координат місцевої ППО, повідомляє пресслужба СБУ.


За матеріалами справи, коригувальником виявився місцевий майстер з ремонту комп’ютерної техніки, якого російські спецслужбісти завербували через TikTok.


До уваги росіян він потрапив через власні прокремлівські погляди, про які писав у соцмережах. Встановлено, що для вербування чоловіка використали фейковий акаунт іноземної журналістки. Після агентурного інструктажу фігурант почав відстежувати бойові позиції зенітно-ракетних комплексів, радіолокаційних станцій та мобільних вогневих груп, які захищають Одесу.


Для цього він на мопеді об’їжджав місцевість та фіксував на гугл-картах координати потенційних «цілей». Зібрані відомості він накопичував на своєму смартфоні для подальшої передачі куратору з рф через анонімний чат у популярному месенджері. Також задокументовано як фігурант координував свої дії з російським спецслужбістом за допомогою текстових і голосових повідомлень.


Під час обшуку в затриманого вилучено мобільний телефон із доказами роботи на ворога.





Слідчі Служби безпеки повідомили агенту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Больше по темам: Новости
В Одесі покажуть комедію «Ревізор» за Гоголем з відомими київськими акторами
В Одессе состоится вечер современной украинской поэзии
Украинский театр возобновляет спектакль Урывского «Женитьба» по произведению Гоголя
В одесском сквере Гамова откроют Рождественскую ярмарку
В Одессе состоится фестиваль «Два дня и две ночи новой музыки» – вход свободный в честь праздника Независимости
Лучшее за неделю
Фото и видео
В 100 км от Одессы прошла масштабная кремлевская акция «Бессмертный полк» (фото)
Труханов дал показания в Верховной Раде по поводу пленок Миндича — бизнесмен имел интересы в Одессе (видео)
Штормовой армагеддон в Одессе: повалены 54 дерева за день (фото)
Окупанти атакували портову та цивільну інфраструктуру в Одеській області (фото)
В Одессе обстрелами повреждено общежитие музыкальной академии имени А В Неждановой (фото)