РУС ENG
» » Проєкт “КУЛЬТУРА VS ВІЙНА” в Міжнародному культурному центрі UNION
Все новости

Проєкт “КУЛЬТУРА VS ВІЙНА” в Міжнародному культурному центрі UNION17 вересня о 14:00 в Міжнародному культурному центрі UNION відбудеться презентація проєкт.


“КУЛЬТУРА VS ВІЙНА”


У підземних галереях UNION  відкриються Авторські фотовиставки героїв проєкту “Культура vs війна” - Сергія Михальчука - кінооператора, що з перших днів повномасштабного вторгнення служить в ЗСУ та Костянтина і Влади Ліберових - військових фотографів-документалістів.


Сергій Михальчук відомий в Україні і світі оператор-постановник та фотохудожник. У доробку Сергія близько 40 кінокартин, 4 з яких були номіновані на премію Оскар. Він є володарем «Срібного Ведмедя» Берлінського кінофестивалю та десятків світових нагород за кращу операторську роботу. Також Сергій є автором 10 персональних фотовиставок. З початку повномасштабного вторгнення рф добровільно вступив до лав ЗСУ. Фотовиставка Сергія Михальчука є творчим віддзеркаленням трагічних фрагментів війни та героїчної боротьби українського народу за незалежність та ідентичність.


Виставка військових фотографів документалістів Костянтина і Влади Ліберових, яка створена в межах проєкт «Культура vs війна» є болісною, правдивою та щоденною роботою з метою розповісти світу правду про боротьбу героїчного українського народу за свою свободу.


 Також, на відкритті відбудеться показ трьох документальних короткометражних фільмів проєкт “КУЛЬТУРА VS ВІЙНА”:


“КУЛЬТУРА VS ВІЙНА. КОСТЯНТИН І ВЛАДА ЛІБЕРОВИ” (допремʼєрний показ)

Подружжя з Одеси Костянтин та Влада Ліберови до повномасштабного вторгнення були успішними фотохудожниками: знімали закохані пари, проводили майстер-класи та навчали мистецтву фотографії. Та після 24 лютого 2022 року вони кардинально змінили вектор роботи: почали працювати як фотографи-документалісти в найгарячіших точках війни. Їхні світлини вражають, розчулюють, жахають, але точно не залишають байдужими. Роботи Костянтина і Влади облетіли весь світ, їх поширюють тисячі користувачів у соцмережах та публікують найбільші міжнародні медіа, серед яких BBC, Associated Press, Welt, Vogue, Forbes. Фотографія стала їхньою зброєю у боротьбі проти ворога.


“КУЛЬТУРА VS ВІЙНА. СЕРГІЙ МИХАЛЬЧУК”

 До початку повномасштабного вторгнення рф кінооператор Сергій Михальчук знімав художні фільми, які дивилися в Україні та світі. До його доробку входить близько 40 кінокартин, 4 з яких номінувалися на премію «Оскар» та отримали десятки світових нагород за кращу операторську роботу. Проте з нападом рф на Україну, фокус Сергія Михальчука повністю змістився на невигадані, реальні історії. Взявши камеру до рук в першу добу вторгнення, він і досі щодня фіксує події та учасників війни.  Це історія митця, який у вирішальний для країни момент став на її захист. Це історія воїна, чиєю основною зброєю залишається творчість.


“КУЛЬТУРА VS ВІЙНА.  ТАРАС КОМПАНІЧЕНКО” (допремʼєрний показ)

 Тарас Компаніченко – відомий український кобзар. Більше 30-ти років віднаходить у архівах та записує стрілецькі й повстанські пісні. Грає на давніх українських інструментах: бандурі, козацькій лютні, колісній та корбовій лірах, дуді. 2005 року створив гурт ”Хорея козацька”, з якими виконує думи, історичні, героїчні пісні.


 «Ми маємо вистояти в цій боротьбі для того, щоб реалізувати той божий задум відносно нас – бути вільними, щоб творити!», – каже кобзар, бандурист та військовослужбовець Тарас Компаніченко.  Наразі Тарас Компаніченко – боєць 241 бригади територіальної оборони Збройних Сил України. Попри службу, кобза завжди з ним: музикант підтримує бойовий дух побратимів, виступає на присягах та прощаннях з героями, допомагає збирати кошти для військових, влаштовуючи благодійні концерти.


ОПИС ПРОЄКТУ:


Проєкт «Культура vs війна» ініційовано Асоціацією «Дивись українське!» у квітні 2022 року задля фіксації та донесення правди про війну рф проти України. Герої проєкту - відомі українські митці та діячі культури, котрі з перших днів повномасштабного вторгнення стали на захист своєї країни та / або активно долучаються до допомоги Україні для скорішої перемоги (військові ЗСУ, волонтери та документалісти). Через власні історії, світоглядні міркування, рефлексії на події вони знайомлять світову та українську спільноти з цінностями та сенсами української культури, що допомагають українцям чинити гідний опір агресору.


 ОБОВʼЯЗКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЄКТ У АНОНСАХ ЗАХОДУ:


 Хештеги проєкт (Використовувати у всіх публікаціях зі згадками проєкт):


#СultureVSwar


#КультураVSвійна


#EUDelegationUkraine


#ДивисьУкраїнське


Проєкт «Культура vs війна» створюється Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» за підтримки Європейського Союзу European Union in Ukraine, Фонду "МХП-Громаді" та Компанії "Вавілон".


 


ДАТА: 17 вересня 2023


ЧАС: 14:00


ЛОКАЦІЯ: Міжнародний культурний центр UNION, підземні галереї


АДРЕСА: вулиця Троїцька, 43

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Больше по темам: Новости
В МСИО покажут проект арт-вивисекции
В Одесском ТЮЗе – сказочная премьера с трещетками и барабаном (фото)
В Одесской библиотеке готовят экскурсию Моцарта в современном Нью-Йорке
Особо Женатыи Таксист опять таксует в Одессе
В Пассаже завтра состоится показ мод, выставка и лекторий об Одессе
Лучшее за неделю
Фото и видео
В центре Одессы горел ресторан (видео)
В "Дії" появится карта с данными о "Пунктах несокрушимости"
В Одессе неизвестные включили громко гимн россии (видео)
По российским оккупантам в Севастополе нанесли удар: ракетами повреждены два корабля (видео)
В Одессе мужчина на электросамокате перевозил четырех детей (видео)