РУС ENG
Odessa Times » Новости » Тарас Загородній: Вибори та ІПСО
Все новости

Тарас Загородній: Вибори та ІПСО



В інформпросторі час від часу зустрічаю обговорення теми проведення/непроведення виборів президента цієї весни. І відповідно – легітимності Зеленського після 20 травня, тобто 5-річного терміну його повноважень.


Я чесно кажучи, не розумію, в чому дискусія? У нас офіційно діє режим воєнного стану. А Конституція, і закони України передбачають принцип неперервності влади. Тобто: президент і Верховна Рада продовжують виконувати свої повноваження до наступних виборів, які мають відбутися після завершення війни.


Є чіткі розʼяснення юристів - норма закону, що повноваження президента продовжуються під час воєнного стану, не суперечить Конституції. Фахівці з конституційного права вже опублікували не один розбір, пояснюючи, що законодавчих підстав говорити про нелегітимність Зеленського немає.


Є позиція ЦВК, що президент виконує свої повноваження до вступу на пост новобраного президента (ст. 108 Конституції України), і що він не може передавати свої повноваження іншим особам або органам (ст. 106). Така норма, до речі, вже використовувалась в українській політичній історії, коли Кучма пішов з посади президента пізніше відведеного йому терміну.


Вочевидь, що тема нібито "нелегітимності" Зеленського цікава буде в першу чергу росіянам та їх прихильникам в різних країнах. Вони досить активно будуть розкручують її, будуючи власні ІПСО і підкидаючи сумніви в український і міжнародний інформпростір. Щоб розхитати протестні настрої у нас, і максимально зменшити підтримку партнерів та зірвати військову допомогу. Бо ж у росії – легітимний і беззмінний путін, а в Україні – мовляв, немає з ким домовлятися. Та якщо міряти їхніми мірками, то нам треба з Ростова виписати не менш "легітимного Яника" на наступні 20 років.


Власне, про це попереджає Комітет з питань розвідки: у листопаді 2023 року росія вже почала спецоперацію, яка у росіян називається "Майдан-3" , яка за різними даними має досягнути кульмінації якраз цієї весни. За основу будуть братися не тільки питання "легітимності" та роздмухування різних проблем у суспільстві. Не слід недооцінювати росіян. У спецопераціях вони майстри.

Завдання: поставити під сумнів всі рішення Зеленського, поширити "теорії змови", показати "втому від України", посварити нас із союзниками і між собою, протиставляючи цивільних і військових.


Тож це має бути найдорожча "акція" російський спецслужб, бо за оцінками Комітету, її загальний бюджет сягатиме 1,5 млрд. доларів. І вона розгортається на наших очах.


Але зрештою: вибори в Україні мають бути справді вільним вибором українців.


Тому лише після того, як закінчиться воєнний стан, парламент протягом 90 днів призначить дату голосування за президента і Верховну Раду. А кого оберуть українці – залежатиме тільки від нас.


Керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній


 

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Больше по темам: Новости
В Одессе состоится фестиваль «Два дня и две ночи новой музыки» – вход свободный в честь праздника Независимости
В Одесском Ботсаде состоится романтический концерт Романа Капитонова
В МСИО покажут проект арт-вивисекции
В Одесском ТЮЗе – сказочная премьера с трещетками и барабаном (фото)
В Одесской библиотеке готовят экскурсию Моцарта в современном Нью-Йорке
Лучшее за неделю
Фото и видео
В Одессе наблюдают самую яркую комету за последние 13 лет (фото)
Большое собачье дефиле ради особых животных на фестивале MoreСобакFest (фото)
Даже проливной дождь не помешал одесситкам требовать от Труханова увеличить помощь ВСУ (фото)
Одесский зоопарк снимает яркое видео на Хэллоуин (фото)
В Одессе закончился Бархатный сезон на пляжах (фото)