РУС ENG
Odessa Times » Новости » Юлія Тимошенко: Бюджет-2026 можна перетворити на інструмент підтримки людей
Все новости

Юлія Тимошенко: Бюджет-2026 можна перетворити на інструмент підтримки людей



Голова партії та фракції «Батьківщина» у Верховній Раді Юлія Тимошенко заявила, що державний бюджет на 2026 рік можна суттєво покращити за рахунок послідовної оптимізації видатків і чіткого пріоритизування фінансування соціальної сфери та потреб Збройних Сил. Свої міркування вона озвучила під час засідання парламентського комітету.


Тимошенко нагадала, що має багаторічний досвід підготовки бюджетних документів: п’ять державних бюджетів вона вносила як прем’єр-міністр, три вдосконалювала як голова бюджетного комітету, а також є авторкою Бюджетного кодексу України. На її думку, навіть у найскладніші часи професійні рішення дозволяють знайти ресурси для пріоритетних видатків.


Як приклад ефективного перерозподілу коштів Юлія Тимошенко навела пропозицію «Батьківщини» — скоротити витрати на так звані «стратегічні комунікації» й перенаправити частину цих ресурсів на потреби поранених військових та ветеранів. Зокрема, 3,5 млрд грн, передбачених на інформаційну політику, вона запропонувала спрямувати на сучасне протезування тяжкопоранених захисників, а 1,5 млрд грн з фонду «Єдиний марафон» на запуск проєкту «Ветеранське таксі».


«Лише одна правка від «Батьківщини» — і соціальна підтримка наших воїнів може бути суттєво збільшена. Це реальні, прагматичні рішення: пріоритети, справедливість, наш вектор руху», — підкреслила Тимошенко. За її словами, комітет відхилив цю правку, але фракція продовжить шукати підтримку серед народних депутатів і виноситиме ініціативу на розгляд у сесійній залі.


Лідерка «Батьківщини» також наголосила на необхідності підвищення грошового забезпечення для рядового та офіцерського складу ЗСУ, збільшення соціальних виплат, а також приведення мінімальної заробітної плати й пенсій до реального прожиткового рівня.


Щодо джерел наповнення бюджету Тимошенко назвала такі кроки: розумна реструктуризація внутрішнього та зовнішнього боргу, репрофайлінг заборгованості держави перед Національним банком і припинення практики запозичень НБУ у комерційних банків за високими відсотками. За її словами, ці рішення відкривають значні фінансові резерви, які можна спрямувати на оборону та соціальну підтримку громадян. Детальні обґрунтування та цифри вона представила у відеокоментарі.



В Одеській обласній організації партії «Батьківщина» під керівництвом Олега Радковського повністю підтримують ініціативи Юлії Тимошенко щодо формування реалістичного та соціально орієнтованого бюджету: «Гроші держави мають працювати на людей — на гідні пенсії, зарплати, лікування й освіту, а не на бюрократію чи піар-програми».

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Больше по темам: Новости
В Одесі покажуть комедію «Ревізор» за Гоголем з відомими київськими акторами
В Одессе состоится вечер современной украинской поэзии
Украинский театр возобновляет спектакль Урывского «Женитьба» по произведению Гоголя
В одесском сквере Гамова откроют Рождественскую ярмарку
В Одессе состоится фестиваль «Два дня и две ночи новой музыки» – вход свободный в честь праздника Независимости
Лучшее за неделю
Фото и видео
Сергей Лысак заявил, что родился в Одессе – здесь живет его семья (видео)
Россия массированно атаковала Одесскую область ударными беспилотниками (фото, видео)
В Черноморске продолжается блекаут – город накрыла тьма (фото)
Одесса ушла под воду: выпала 45-дневная норма осадков (фото)
Одесская художница Александра Тополян открыла выставку «Внутреннее солнце»