РУС ENG
Odessa Times » Персоны » Микола Сивак: «Справа, що приносить задоволення, з часом обов’язково принесе гроші»
Все новости

Микола Сивак: «Справа, що приносить задоволення, з часом обов’язково принесе гроші»


Микола Сивак: «Справа, що приносить задоволення, з часом обов’язково принесе гроші»

На обкладинці наступного номера журналу «Фаворит удачи» – молодий одеський бізнесмен Микола Сивак. Новий випуск ще в роботі, а ми тим часом знайомимо своїх підписників з одеситом, який, незважаючи на молодість, уже має солідний досвід підприємництва і нині реалізує масштабний, соціально значущий проєкт. 


Сучасні молоді підприємці здебільшого ставляться до своєї справи не лише як до джерела доходу. Це для них ще й шлях саморозвитку, і задоволення від втілення своїх ідей, і можливість враховувати власні інтереси та захоплення в процесі реалізації задумів. Така мотивація спонукає до максимальної  самовіддачі та чіткої націленості на результат, і це запорука успіху навіть тоді, коли фахові знання та досвід набуваються вже у процесі. А окрім того молодь прагне, щоб улюблена справа була корисною для суспільства.


Усе це справедливо стосовно одесита Миколи Сивака. Молодий підприємець уже успішно керує кількома бізнесами, реалізує амбітний, актуальний для суспільства проєкт і водночас постійно поглиблює свої знання та займається особистісним розвитком.


В Одесі добре відомий батько Миколи – засновник бренду STRATEG і власник великої компанії «Стратег» Олександр Сивак. Тож дехто може зауважити: мовляв, синові було легко ставати на ноги, коли є така підтримка. Справді, не кожному так щастить. Але ж далеко не кожен здатний при цьому скористатися наданими можливостями на всі сто відсотків і розпочати власний шлях у бізнесі. Микола,можна сказати, зростав і формувався як особистість у процесі становлення батьківського підприємства, тож багато засад побудови бізнесу засвоїв з дитинства, а ще – навчився багато працювати. Сьогодні Олександр має всі підстави пишатися сином, але не поспішає його хвалити, скоріше,  навпаки – підмічає будь-які найменші промахи. І вони обидва погоджують з тим, що так і має бути.          


…Про компанію «Стратег» і Олександра Сивака, про його дружину Ірину, яка є виконавчим директором підприємства, наш журнал уже розповідав. Прийшов час познайомитися з молодшим поколінням успішного креативного бізнесу.


На шляху до внутрішніх змін




– Миколо, зазвичай знайомство з людиною, у якої беруть інтерв’ю, починають з дитинства. Але, певно, у нашому випадку краще почати зі справи, якою ви зараз захоплені, – з проєкту «Strateg&Psychology». Що стало поштовхом до того, щоб ви цим зайнялися?


– Презентуючи наш проєкт, ми кажемо так: «Strateg&Psychology» – ваш шлях до внутрішніх змін. Цей шлях я, насамперед, пройшов сам. Тож ідея народилася з мого бажання пізнавати самого себе, долати якість психологічні бар’єри і проблеми, які є, я переконаний, у кожної людини. Однак здебільшого їх намагаються вирішувати самотужки чи взагалі ігнорують. Адже у нас в Україні досі не дуже прийнято звертатися до психолога, це  навіть соромно. Багато хто і нині, навіть серед представників мого молодого покоління, вважає, що йти до психолога може лише психічно нездорова людина. 


Свого часу я теж соромився звернутися до психолога, не вважав це нормою. Але потім подолав цей стереотип. І хоч у мене не було чітко усвідомленої власної проблеми, я почав відвідувати різних спеціалістів, бо мені було цікаво, чим відрізняються їхні методики. Ціни за послуги дуже різні: від 500 гривень до 500 доларів, то чим же це зумовлено? Я люблю експериментувати і навіть пішов на десять сеансів гіпнозу, хотів, щоб мене ввели у цей стан і попрацювали зі мною. Було цікаво, чи я піддамся гіпнотичній дії. Повністю мене у гіпноз не вдалося ввести, але частково я побував у такому стані.


– Це був процес самопізнання? 


– Так, мені цікаво пізнавати себе, аналізувати свої емоції і думки. Здебільшого у людей на першому місці їхній фінансовий стан, і в погоні за грошима вони втрачають своє здоров’я, а потім звертаються до лікарів з різними хворобами. Ще кілька років тому ми навіть не чули виразу «ментальне здоров’я». Нині ж ми знаємо, що порушення ментального здоров’я позначається на фізичному стані людини, на здоров’ї всього організму. Мало хто задумується над необхідністю турбуватися про те, що все у житті має бути гармонійно збалансованим. Треба вчитися правильно переносити стресові ситуації, контролювати свій стан. Поміж людьми, і в родинах, і у колективах багато недомовок, конфліктів, які накопичуються роками, і з часом це призводить до особистих катастроф. А особливої актуальності турбота про ментальне здоров’я набула зараз, під час війни.


Ось із розуміння таких суто особистих і загальнолюдських, суспільних закономірностей, через власне самопізнання поступово виникла ідея створення таких продуктів, які ми розробляємо. «Strateg&Psychology» – перший в Україні проєкт, що поєднує силу психології та арттерапії. Я – його засновник і керівник.


«Strateg&Psychology» для відновлення внутрішньої гармонії та психологічного здоров’я




Які конкретно проблеми покликаний вирішувати ваш проєкт?

– Проєкт спрямований на допомогу людям у подоланні внутрішніх бар’єрів та пошуку гармонії в житті. Наші методики дозволяють кожному відкрити нові шляхи до самопізнання, особистісного зростання та емоційного зцілення. Особливу увагу в проєкті приділено сугестивно-проєктивній арттерапії, що допомагає знизити рівень стресу, сприяє розвитку креативності та формує відчуття контролю над життям навіть у складні моменти.


Оскільки наша компанія «Стратег» займається розробкою різноманітних настільних ігор з використанням карток, а також виготовляє картини за номерами, пазли і таке інше, то мені спало на думку: а чому б не зробити картини, якимось чином пов’язані з психологією, з медитаціями. Почали запускати картини з медитаціями, а потім подумали, як це можна ще обіграти. Адже психологія – це не лише медитації. Скажімо, є чимало проблем у взаєминах батьків і дітей, і зараз у нас в розробці нові ігри, які мають допомогти батькам зрозуміти свою дитину, а дитині – своїх батьків. Також багато проблем у взаєминах дорослих людей, особливо у пар, які перебувають у стосунках. У цьому напрямі теж запускаємо зараз карткові ігри, щоб пари могли з їх допомогою налагоджувати своє спільне життя. Ці картки, картини можуть стати поштовхом до того, щоб почати розбиратися у собі і своїх проблемах.


– А згодом може з’явитися і потреба звернутися до психолога.


– Саме так! Коли людина стає на цей шлях, розуміє, що це нормально, то  може потім звернутися до фахівця. «Strateg&Psychology» – це ж не просто проєкт сам по собі. Для людей, які скористаються нашими розробками, – це шлях до відновлення внутрішньої гармонії та психологічного здоров’я. Стрес і тривога є нині нашими постійними супутниками, тож важливо мати надійні методи для підтримки психічної рівноваги. Саме тому ми розробили унікальний метод, який допомагає кожному впоратися з труднощами, знайти внутрішній баланс і подолати свої страхи. Основою цього методу є сугестивно-проєктивна арттерапія, розроблена у співпраці з провідними українськими психологами. Цей підхід є практичним і ефективним, що доводить наш досвід роботи з клієнтами. Наші техніки виявилися корисними для подолання тривожності та емоційного напруження, що нині особливо важливо.


Від економіки – до психології


– Ви впевнено вживаєте професійні терміни і добре розумієтеся на суті свого проєкту. Для цього, мабуть, здобули відповідну спеціальну освіту?


– Моя перша вища освіта – економічна, банківська справа і кредит. А зараз отримую вищу освіту психолога в Одеському національному університеті імені Мечникова.  


– Довелося?


– Насамперед, мені це цікаво! Не лише для бізнесу, а й для душі. Цікаво аналізувати вчинки людини, чим вона керувалася, які у неї проблеми. Є справи, які приносять гроші, а є ті, що приносять задоволення. Тут поки що мова йде більше про задоволення від процесу і від того, що це допомагає людям.


–  Розкажіть більш конкретно про ваші унікальні продукти.


– Ми розробили різні сюжети для малювання, кожен з яких допомагає зосередитися на певних аспектах життя: від саморозвитку і матеріальних цілей до здоров'я та стосунків. Такий підхід дозволяє індивідуалізувати роботу з кожним учасником і зробити процес трансформації максимально ефективним. Також випустили три види мандали – «Гроші», «Сім’я», «Здоров’я» (мандала – це символ округлої форми, наділений певним сенсом; орнаменти кожного малюнку розташовані симетрично – Ред.). Малювання мандал – це глибокий процес концентрації на важливих аспектах вашого життя. Кожна мандала має свою власну мету і допомагає налаштувати свідомість на позитив.


Коли люди розмальовують мандали чи дерева, то зі стану стресу вони переключають фокус своєї уваги на цей процес і заспокоюються. Плюс у цьому продукті до кожної з картин йдуть аудіо медитації. Я сам слухаю наші медитації і друзям даю. А зараз у розробці, у макетах ще й метафоричні картки «Прозора істина» для роботи з підсвідомістю, ми їх уже презентували для спеціалістів, але ще не випустили у продаж. Ми будемо розвиватися в усіх цих напрямах.


– Що собою представляють аудіо медитації? 


– Це мелодії плюс тексти, афірмації. Це і є сугестивно-проєктивна арттерапія.  Ти, окрім того, що малюєш, ще прослуховуєш музику та текст, і це породжує певні емоції і думки. Тебе заспокоює як процес малювання, так і ці тексти та  мелодії. Це приводить до ефекту розслаблення і допомагає формулювати свої цілі та бажання, а потім і досягати їх. Коли ти в своїй голові знімаєш якісь певні блоки, то знаходиш шлях до своєї мрії.


– Іншими словами, це допомагає позбавитися якихось особистих і загальних стереотипів, які часто стають на заваді до мрій та їх втілення?


– Саме так! Медитація є не лише процесом заспокоєння, водночас із цим вона змушує людину прагнути щодня ставати хоча б трішки кращою. Зміни можуть стосуватися здоров'я та харчування, хобі, роботи та проведення дозвілля, прагнень, цілей та способу життя взагалі. Регулярна практика медитації непомітно підводить людину до того, що вона починає щодня рости і розвиватися – розумово, інтелектуально, духовно і навіть фізично.


– До ваших мандал теж іде музичний супровід. Ви особисто підбираєте музику до ваших продуктів?


– Так, я її підбираю з певного базового набору мелодій для медитацій.  Потім на цю музику накладається текст. І після цього цей продукт уже стає власністю компанії «Стратег». Адже цей текст був розроблений у нас. До кожної картини йде піар код, за яким ви скачуєте додаток з доступом до певної аудіо медитації. Коли ви купуєте картину, до неї додається три медитації українською мовою і три – англійською. Можна працювати і через свій мобільний телефон, скачавши додаток через Wi-Fi. Тобто коли вдома через відсутність світла немає інтернету, ви все одно можете слухати медитацію. До речі, наші картини з супроводом уже оцінили не лише вітчизняні психологи, а й зарубіжні. Нас уже знають, бо ми презентували наш продукт на кількох конференціях за кордоном і в країні.


На вітчизняному і зарубіжному рівнях


–. Як і де це відбувалося? Розкажіть про це докладніше.


– Цей великий проєкт я реалізую, звісно, не один. Мій найперший помічник і соратник – Анастасія Мул. Ми разом формулюємо ідеї, і якщо я засновник цього проєкту, то вона – креативний директор чи провідний менеджер. Саме Настя провела презентацію проєкту в липні цього року в літній школі для молодих лідерів AER Summer Academy 2024 у Норвегії. Там відбувалася  конференція за участю психологів та освітян з різних країн. Це була унікальна можливість показати світу наші новітні методи у сфері психології та творчості. «Strateg&Psychology» привернув значну увагу завдяки своєму інноваційному підходу до трансформації мислення та розвитку. Зустрічі з провідними спеціалістами підтвердили, що наші методи резонують із глобальними викликами сьогодення. До речі, викликало велике здивування, що ми розробляємо і виготовляємо такий продукт в Україні під час великої війни.


Там, зрозуміло, була переважно молодіжна аудиторія – від 16 до 30 років. Ми розповіли про свій проєкт, подарували свої картини в маленькому форматі, щоб вони могли там же помалювати. Багато хто вибрав дерево змін, бо хотів зрозуміти, яких змін у житті сам потребує. Ти фокусуєшся на певних моментах, коли малюєш, а потім ця картина висить у тебе в кімнаті і як тригер нагадує про твою мету. Ми дали учасникам певний час і лише нещодавно збирали відгуки, і вони дуже позитивні. Було дуже приємно отримати позитивний відгук з Європи.


– А як популяризуєте свої здобутки в Україні?


– Наш проєкт «Strateg&Psychology» взяв участь у XVІ Міжнародній практичній зустрічі PrivateLabel-2024, яка відбулася у Києві. Це одна з найважливіших подій року для обміну досвідом між професіоналами та лідерами різних індустрій. Вона проходила у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською, яка, до речі, була присутня. На цей закритий захід за участю багатьох відомих людей вхід був за запрошеннями. Ми мали можливість поділитися нашими досягненнями, обговорити можливості співпраці та отримати важливий зворотний зв'язок від фахівців. «Strateg&Psychology» викликав значний інтерес.


І другий захід – конференція психологів з України і різних зарубіжних країн. Там відбувався обмін досвідом, ідеями. Ми мали змогу отримати відгуки не лише від  українських психологів, а й від спеціалістів зарубіжжя. Переконалися, що такого продукту більше ніде немає, його ніхто не пропонує. Це було щось нове, тому всі із задоволенням розпаковували наші картини, роздивлялися, навіть пробували малювати. На даний момент усі відгуки позитивні. А в Грузії на базі однієї з наукових установ зараз проводять дослідження про те, як впливає наш продукт на ментальне здоров’я людей. Є позитивні результати, і ми нині чекаємо на їхній науковий висновок.


– Чи була презентація проєкту в Одесі?  


В Одесі ми з «Strateg&Psychology» взяли участь у дводенному тренінгу, організованому Технічною робочою групою з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (ТРГ з ПЗПСП). Цей тренінг, який проводився під керівництвом ВООЗ та Міжнародного Медичного Корпусу, був присвячений реагуванню в умовах надзвичайних ситуацій. Ми мали можливість не лише вивчити нові методики, а й поділитися власним досвідом роботи та представити свої картини. Це ще більше підкреслило важливість нашого проєкту на міжнародній арені.

– Ви самі свій продукт випробовували?


– Звичайно! Мені особливо цікаво малювати дерева, і я малював, хоч художнього хисту не маю. І мандали – теж цікаво. До речі, особливою популярністю користується мандала «Гроші». Коли ми були на виставці в Києві, то взяли певну кількість усіх картин, і «Гроші» розпродавалися найпершими. Отакі нині реалії…


«Стратег» – надійна база




– Скільки людей беруть участь у проєкті? 


– Активно – я і Настя, ми в основі. Придумаємо, розробляємо, задаємо певний вектор. А в цілому потім працює команда дизайнерів, художників, відбувається друк, підключаються копірайтери, психологи, менеджери… Кожний продукт треба не лише придумати, а й розробити, надрукувати і записати, потім протестувати, правильно запакувати… А ще провести грамотний маркетинг, адже наші покупці ніколи раніше не мали справи з таким продуктом. Тобто ми використовуємо великий ресурс компанії «Стратег». Зокрема, і відділ продажів. Після того, як ми щось придумали і створено дизайн, ми знайомимо з продуктом маркетинговий відділ, відділ продажів. Нам цікаво дізнатися думку про цей продукт ще в самій компанії.


– Наскільки складно працювати в компанії, якою керує твій батько? Чи для вас це вже стало звичним?


– Не можу сказати, що це дуже складно чи, навпаки, легко. Це треба спробувати. Працювати сім’єю з одного боку цікаво, а з іншого – це та робота, яка у тебе і в офісі, і вдома. Не можеш цілком відволіктися чи переключитися. Робота у нас обговорюється завжди і всюди, чи то під час сімейної вечері, чи у вихідний, чи навіть у свято чи на дні народження когось з рідних. Це можна було б вважати мінусом, якби ми не були такі  захоплені своєю справою. Нам говорити про це цікаво завжди. А великий плюс у тому, що всі ресурси належать родині, і ти можеш втілювати будь-які свої ідеї, пробувати і не боятися помилитися. Я був ще зовсім юним, без досвіду і фахових знань, але вже мав можливість спробувати себе на різних ділянках виробництва і визначити, де мені більше подобається працювати. У нас є і маркетинг, і продаж, і дизайн, і складські приміщення, і бухгалтерія….


Ви давно працюєте у компанії?
З 13 років. А одну з керівних посад отримав у 18.

– Що ж ви робили у 13 років?! 


– Звісно, я ще був підлітком, і це з боку тата було більше виховним моментом: залучив до спільної справи, привчав до праці і дав можливість отримати перші власні кошти. Насправді це все – цінні моменти для зростання хлопчика. Тато мене взяв на склад працювати вантажником. Разом з дорослими хлопцями я збирав коробки, які ми виробляємо, вантажив їх…Потім поступово мені доручали інші справи. У 18 років, коли досяг повноліття, я став директором нашого інтернет-магазину. Займався всім, що пов’язане з інтернет-напрямом. Зараз у мене немає одного певного відділу чи напряму, адже маю відношення, власне, до всіх аспектів діяльності компанії. Я маю право приймати самостійні рішення, давати розпорядження. Але з мене й відповідно за все спитають. Тато розуміє, що у мене є певні амбіції, що я перспективна, розумна і креативна людина, тому йому хочеться, щоб я працював тут. Але водночас він розуміє, що тримати мене лише на певній посаді в компанії не вийде. Тож я працюю і в інших напрямах, маю ще кілька своїх окремих бізнесів і заробляю там.


Якщо узагальнювати, то хоч основу, звичайно, закладають батьки, далі ти маєш рухатися самостійно. Коли з юнацьких років зайнявся підприємницькою діяльністю, то вже навряд чи зійдеш з цього шляху. Ти хочеш працювати на себе, хочеш створювати щось нове і добре заробляти.


Гроші мають приносити гроші


– А на що ви витрачаєте зароблені кошти? 


– Я з дитинства знав ціну грошам, прагнув до достатку і фінансової незалежності, завжди відкладав кошти на якусь значущу покупку. Зараз  найбільше люблю дарувати подарунки близьким людям. І дуже люблю машини. Подарунки і машини – оце головне! А на свої особисті речі, скажімо, на одяг, витрачаю небагато, не страждаю на такий снобізм. І на якісь розваги витрачати багато теж вважаю нерозумним… Певно,  найбільше я люблю гроші збирати, відкладати і потім інвестувати у щось значуще, у якийсь нормальний проєкт. Я цікавлюся різними бізнесами. Гроші мають приносити гроші!


– Справжній підприємницький підхід! Тато може вами пишатися.


– Сам він мені цього ніколи не скаже, хоч мені це часом переповідають  чужі люди. Він в основному займається «профілактичними бесідами» і аналізує мої промахи. Іноді здається, що він навмисне мене вганяє у стресові ситуації, щоб побачити, як я з них буду виходити. Як це було тоді, коли у вісімнадцятирічному віці мене призначили директором інтернет-магазину, хоча я туди прийшов лише за тиждень до цього, щоб вчитися, вникати у роботу і з часом давати якісь рекомендації по поліпшенню. Але так сталося, що директор магазину і керівник ІТ-відділу, а це було подружжя, несподівано звільнилися. І мені довелося з усім цим самостійно розбиратися: із зарплатами, кадрами, витратами, заробітками, продажами, давати вказівки… Це був для мене шок. Але у мене все вийшло, і цей магазин досі працює. Сказати, що тато спеціально створив цю ситуацію? Ні! Але поставив мене на керівну посаду, коли я не мав жодного досвіду управління колективом і бізнесом, – так!


Родина. Від батька до сина




– Тато завжди був для вас прикладом?


– Безумовно! Він усього добився сам, своїм трудом і чесно. Тому він є прикладом підприємця не тільки для мене. Дякуючи татові, я познайомився з іншими успішними бізнесменами, а зараз уже маю своє коло серед молоді. Тато є для мене не лише прикладом, а й опорою у моєму житті, я завжди можу на нього покластися. Дехто зауважує, що у батька складний характер, що він буває жорстким. Але я вважаю, що без таких якостей неможливо побудувати і втримати свій бізнес у сучасних умовах.


– Особливу повагу викликає не лише те, що Олександр Сивак побудував успішний бізнес і тримає його на плаву під час війни, а й те, що ваша компанія багато займається благодійністю. Отож він – бізнесмен з відповідальним, свідомим ставленням до життя нашого суспільства.  


– Так, ми дуже багато допомагаємо і дитячим будинкам, і храмам, і людям, які постраждали під час цієї війни. Тато залучає мене до цієї діяльності і довіряє мені. Я сам відвідую різні заходи, і якщо захочу зробити якийсь благодійний внесок – чи іграми, чи грошима, то можу це зробити навіть без попереднього узгодження. Просто потім, звичайно, розповім про це.


– Два роки тому Олександр Сивак став лауреатом престижного рейтингу «Народне визнання – Одесит року» якраз у номінації «Меценат року». Отож одесити належно оцінили його потужну благодійну діяльність.  


– Це тим приємніше, що ми не дуже афішуємо цю діяльність. Допомагаємо тоді, коли самі захочемо, коли маємо власний потяг, імпульс. Ми ні перед ким не зобов’язані звітувати, не створюємо якісь благодійні фонди. Не знаю, чи так правильно, але така наша позиція: побачили, що люди роблять добрі справи, що вони нам симпатичні, тож і виникає бажання підтримати, допомогти. Ми завжди це робимо самостійно і лише за рахунок компанії.


– Ірина, дружина тата, захищає вас у певних ситуаціях перед Олександром?


– Звичайно! І це стосується не лише мене, а й інших співробітників компанії. Вона завжди прагне розрядити ситуацію і знайти розумний консенсус. Олександр – людина з вибуховим характером, іноді перебільшує чиюсь провину, чийсь промах, тож Іра намагається пом’якшити ситуацію, вона до всього підходить більш зважено. Власне, вона відповідає за колектив і займається підбором кадрів, а людей у нас багато, і кожного треба вміти оцінити адекватно.


– А ви для молодшого братика Платона є прикладом, як вважаєте?


– Думаю, що так. Я з ним в міру добрий, і в міру вимогливий. Можу з ним пограти, обійму, поцілую. Він знає, що в будь-якій ситуації може звернутися до мене за підтримкою, і я допоможу. Але якщо я бачу, що він поводить себе неправильно на людях, балується, то роблю зауваження, адже він уже досить дорослий хлопчик – йому восьмий рік, тож має розуміти, як себе поводити зі старшими, як вітатися. Я намагаюся його цьому вчити. Розповідаю йому про роботу, чим займаюся, розповідаю про машини тощо. Словом, як старший брат прагну його чомусь навчити. І він має знати, що в нього є старший брат, який завжди виручить і водночас стримає від якоїсь негарної поведінки.


– Тобто ви для нього авторитет?


– Думаю, що так.


– Про власну сім’ю поки що не думаєте?


– Думаю! Але треба ж зустріти ту людину… Я дотримуюся тієї думки, що треба одружуватися один раз на все життя. І на сьогодні поки не зустрів таку супутницю по життю, з якою міг би побудувати сім’ю і мати спільних дітей. У наш час це досить складно, багато у кого з дівчат інші цінності… Хочу знайти супутницю, яка буде зі мною душею, а не заради якихось матеріальних благ. І щоб вона була цікавою особистістю, теж прагнула до свого розвитку. Нам має бути цікаво одне з одним. Фінансова основа для створення сім’ї у мене є, але це не найголовніше…


– Коли знайомитеся з дівчиною, не кажете їй, що ви людина з чималими  статками?


– Насправді, коли я знайомлюся з дівчатами, то не розповідаю, що я син власника компанії і маю власний бізнес. Мовляв, працюю в компанії по виробництву іграшок звичайним менеджером з продажів, а якщо мова торкається фінансового становища, кажу, що заробляю 800 доларів на місяць. Лише з розвитком стосунків можу розповісти, чим насправді займаюся.


Займатися тим, що любиш


Роблю висновок, що ви з тих молодих людей, які ставлять високі вимоги і до себе, і до тих, хто поруч. Психологія, якою зараз займаєтеся з особливим захопленням, допомагає у самопізнанні і у пошукові друзів?

– Мені цікаво спілкуватися з психологами, у мене чимало друзів серед них. Я люблю тестувати на собі різна методики, різні підходи. А потім дещо можу застосувати при розробці наших продуктів. Я люблю експериментувати з собою. І це не алкоголь чи наркотики, цим зовсім не захоплююся. А ось з тим, що може позитивно вплинути на емоційний стан, хочеться мати справу. Психологія захоплює, тут можна і треба вчитися все життя. І мені це дуже цікаво. Це база, яку треба мати кожній людині. Наша діяльність має не лише комерційну складову, у нас є інші напрями для заробітку, а тут важливо допомагати людям.


– Але зрештою це має давати гарний прибуток?


– Звичайно! Справа, яка приносить задоволення, з часом обов’язково принесе гроші. Треба займатися тим, що ти любиш, і це буде приносити тобі заробіток. Коли ж займаєшся тим, що тобі не подобається, навіть якщо це певний час буде прибутковим, ти, зрештою, вигориш. В ідеалі своє захоплення треба перетворити на професію.


Галина Владимирська

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Больше по темам: Персона
В Одессе состоится фестиваль «Два дня и две ночи новой музыки» – вход свободный в честь праздника Независимости
В Одесском Ботсаде состоится романтический концерт Романа Капитонова
В МСИО покажут проект арт-вивисекции
В Одесском ТЮЗе – сказочная премьера с трещетками и барабаном (фото)
В Одесской библиотеке готовят экскурсию Моцарта в современном Нью-Йорке
Лучшее за неделю
Фото и видео
Последствия ракетной атаки по Одесскому району (фото)
В Одессе от ракетного удара россии ранены 8 человек, разрушено офисное здание (фото)
В Одессе показали суррогатные блюда эпохи Голодомора (фото)
На Ланжероне штормовые волны накрыли людей (видео)
Как выглядит Одесса вечером во время блекаута (фото)