РУС ENG
» » В Одесі вшанували засновників Незалежності Греції
Все новости

В Одесі вшанували засновників Незалежності ГреціїВчора греки по всьому світові відзначали головне національне свято Греції – 202-у річницю своєї Незалежності.


Ініціатива національного визволення Греції народилася саме в Одесі, де у 1814 році було засновано таємне грецьке товариство «Філікі Етерія», яке підготувало визвольну революцію і об’єднало греків і філеллінів усього світу в боротьбі за створення вільної і незалежної Грецької держави.


На честь знаменної дати, на історичному місці заснування товариства в Одесі, біля пам’ятника «Клятва засновників «Філікі Етерія» відбулось урочисте покладання квітів та вшанування пам’яті тих, завдяки чиїй мужності і самовідданості понад два століття тому Греція виборола свою незалежність.


У заході прийняли участь: Генеральний консул Грецької Республіки в Одесі - пан Дімітріос Дохтсіс, Одеський міський голова Геннадій Труханов, представник МЗС України в Одесі Сергій Орлов, перший заступник голови Одеської облради Олег Радковський та заступник голови Одеської ОВА Роман Григоришин. Також були присутні представники Одеської обласної громади греків ім. Г. Маразлі - Дмитро Бахчеван, Єлизавета Кузьминська від громадської організації «Греки Одеси» та городяни.


Пам’ятник «Філікі Етерія» був подарований Одесі греко-українською торговою палатою міста Пірей у 2004 році. Скульптор - Зноба В. 1., академік НАМ України, народний художник України, архітектор - Глазирін В. А., заслужений архітектор України.
«Греція є важливим нашим партнером, в час війни вона прихистила багатьох українців та постійно надає гуманітарну допомогу нашій області та Україні. Минулого року ми були з

В Одесі вшанували засновників Незалежності Греції
у місті Мандра-Ейділлія, де погодили Меморандум про співпрацю з містом Ізмаїл та налагодили взаємодію у сфері гуманітарної допомоги Одеській області. Наші держави об’єднують спільні цінності - незалежність, воля та любов до рідної землі. І я впевнений, що після Перемоги України над агресором наша співпраця буде лише зміцнюватись», - зазначив Олег Радковський.


Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Больше по темам: Новости
В МСИО покажут проект арт-вивисекции
В Одесском ТЮЗе – сказочная премьера с трещетками и барабаном (фото)
В Одесской библиотеке готовят экскурсию Моцарта в современном Нью-Йорке
Особо Женатыи Таксист опять таксует в Одессе
В Пассаже завтра состоится показ мод, выставка и лекторий об Одессе
Лучшее за неделю
Фото и видео
В Одесской области горел лицей (фото)
В Одессе сильный дождь затопил улицы (видео)
16-летняя пьяная одесситка без спроса взяла авто родственников и попала в ДТП (видео)
Учні та військові в Україні отримали комп’ютерну техніку з Болгарії (фото)
В Одесі болгари відзначали День слов’янської писемності (фото)