РУС ENG
» » Одеська районна рада виступила приймаючою стороною відкриття представництва міжнародної організації ALDA в Одесі
Все новости

Одеська районна рада виступила приймаючою стороною відкриття представництва міжнародної організації ALDA в ОдесіГолова Одеської районної ради Віталій Барвіненко очолив захід, присвячений відкриттю в Одесі представництва ALDA – Європейської асоціації європейської демократії. У зустрічі з європейським партнерами також взяв участь Одеський міський голова Геннадій Труханов.


Діяльність представництва LDA Odesa у партнерстві з органами місцевого самоврядування та країнами – членами ЄС має сприяти реконструкції і розвитку місцевих громад в Одеському районі. Ця мета реалізовуватиметься шляхом імплементації проєктів співпраці між партнерами з України та ЄС у спільно визначених тематичних сферах. Головний принцип діяльності осередків ALDA – розбудова демократичних засад знизу догори, від локальних ініціатив громад на місцях – до загальнодержавних зрушень на краще.


Відкриваючи захід, Віталій Барвіненко підкреслив:


– Відкриття місцевого представництва міжнародної організації ALDA – дуже важливий показник співробітництва з партнерами з ЄС та громадянським суспільством. Бо, по суті, ми створюємо хаб для імплементації кращих європейських практик ефективного місцевого управління та посилення демократії участі. Для мене особисто це дуже важлива подія, адже я завжди фокусувався на міжнародному співробітництві, ефективному представленні інтересів Одеського регіону на макрорівні – у Європі та за її межами. Тому не дивно, що Одеська районна рада стала першою районною радою в країні, яка вступила в Європейську асоціацію місцевої демократії. І, зокрема, завдяки цьому цей рік став дуже показовим в нашій раді щодо розвитку нових інструментів просування ефективного управління при залученні громадян до участі у місцевому самоврядуванні, сприяючи таким чином співробітництву між місцевою владою та громадянським суспільством. Очевидно, що співробітництво з такою провідною міжнародною неурядовою організацією сприятиме поліпшенню функціонування місцевого самоврядування та  покращенню регіональної політики. (Нагадаємо: нещодавно Віталій Барвіненко обраний віце-президентом Української асоціації  районних та обласних рад з питань міжнародного і міжрегіонального співробітництва та представником у міжнародних організаціях).


Для підписання відповідного Меморандуму та участі у відкритті представництва до Одеси приїхали Президент ALDA Оріано Оточан, Генеральний секретар ALDA Антонелла Вальморбіда, представник регіону Фріулі-Венеція-Джулія  (Італія) Алессандро Переллі, Директор Фонду Foster Europe для сприяння європейських регіонів Стефан Лютгенау, Директор офісу ALDA у Скоп’є та координатор на Балканах Катіца Янева. Онлайн участь у засіданні взяли: Президент Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Марк Кулз, Президент Коміcії  CIVEX Комітету регіонів ЄС Патрік Моліноз, представник регіону Істрія (Хорватія) Джессіка Аквавіта. Вони та представники громадських організацій з Одеси поділилася своїм досвідом розбудови громадянського суспільства та побудови локальної демократії. Головним меседжем європейців було переконання, що Україна своєю боротьбою з ворогом теж відстоює демократичні засади в Європі і переконливо доводить, що має, зрештою, стати рівноправним членом європейської спільноти. Також звучали запевнення в тому, що нас будуть всіляко підтримувати і у нашій боротьбі, і на шляху до вступу в ЄС. 


Модератором заходу виступила член Консультативної ради ALDA, депутатка Одеської райради Інна Волкова.


Підписантами Меморандуму виступили Одеська районна рада як  приймаюча сторона LDA, ALDA – Європейська асоціація місцевої демократії як партнер-координатор, Фонд Foster Europe для сильних європейських регіонів (Австрія), Регіон Істрія (Хорватія), Регіон Фріулі-Венеція-Джулія (Італія) та представники громадянського суспільства України: Центр регіональних досліджень і Одеська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України».


LDA Odesa  виступатиме платформою для співпраці, діалогу та обміну досвідом і кращими практиками між органами місцевого самоврядування, партнерами з ЄС та громадянським суспільством. Делегатом LDA Odesa одноголосно затверджена Юлія Підгородинська, депутатка Одеської районної ради.Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Больше по темам: Новости
В МСИО покажут проект арт-вивисекции
В Одесском ТЮЗе – сказочная премьера с трещетками и барабаном (фото)
В Одесской библиотеке готовят экскурсию Моцарта в современном Нью-Йорке
Особо Женатыи Таксист опять таксует в Одессе
В Пассаже завтра состоится показ мод, выставка и лекторий об Одессе
Лучшее за неделю
Фото и видео
Одесситы продолжают требовать от Одесской мэрии помогать военным (фото)
Одесский зоопарк показал, какие животные радовались снегу (фото)
Одесский фотограф показала красивую Одессу под снегом (фото)
Одесский трамвай загорелся на ходу (видео)
В Одесской области спасатели вытащили из снежного плена 605 автомобилей (фото)