РУС ENG
Odessa Times » Новости » Найбільші страхи українців щодо майбутнього – якість освіти і зростання дітей у бідності: опитування
Все новости

Найбільші страхи українців щодо майбутнього – якість освіти і зростання дітей у бідності: опитування



74% українців дуже схвильовані через ризик, що діти будуть зростати в бідності. Ще 84% громадян переймаються через якість освіти.


Про це свідчать результати опитування, яке провела соціаологічна група "Рейтинг", пише

Найбільші страхи українців щодо майбутнього – якість освіти і зростання дітей у бідності: опитування
.

Під час роботи її автори досліджували, які соціальні питання майбутнього найбільше турбують українців під час повномасштабної війни. Дані порівняли із результати опитування громадян Європейського Союзу.


"Майбутнє дітей – найгостріше занепокоєння українців щодо майбутнього країни", – зазначили фахівці.


Дослідження серед Українців показало, що найгостріше українці сприймають ризик, що діти зростатимуть у бідності. Варіант "дуже схвильовані" обрали 74% опитаних, а "схвильовані" – ще 14%.


"В Україні це питання стоїть значно гостріше, ніж у середньому в ЄС: там дуже стурбовані 40% (порівняно з 74% в Україні)", – додали соціологи.


Також більшість учасників переймаються через якість освіти (85%) та те, що занадто мало людей зможуть "вирватися з бідності" (84%).


Хоча українці турбуються через екологічні проблеми та політичні розколи, в умовах війни ці питання поступаються актуальністю соціально-економічним та гуманітарним, відзначили автори роботи.


Загалом 64% опитаних сказали, що схвильовані зміною клімату, серед них – лише 27% дуже схвильовані. Здебільшого в Україні через цю проблему переймаються молоді жінки.


"У багатьох країнах ЄС кліматична тема має помітніше місце в суспільному порядку денному. У середньому в країнах ЄС 78% відповіли, що переживають через зміни клімату", – кажуть у "Рейтингу".


Як свідчить мапа рівня схвильованості щодо змін клімату, серед країн Європи найбільше цим питанням переймаються в Італії, Франції, Португалії, Іспанії, Греції, Хорватії та на Кіпрі.


Опитування проводили впродовж 15-17 квітня 2026 року. Участь у дослідженні взяла 1 тисяча людей віком від 18 років – вони пройшли телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера (CATI).


Дані опитування в Україні порівнювали з інформацією з дослідження Special Eurobarometer 559 про країни ЄС.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Больше по темам: Новости
В Одесі покажуть комедію «Ревізор» за Гоголем з відомими київськими акторами
В Одессе состоится вечер современной украинской поэзии
Украинский театр возобновляет спектакль Урывского «Женитьба» по произведению Гоголя
В одесском сквере Гамова откроют Рождественскую ярмарку
В Одессе состоится фестиваль «Два дня и две ночи новой музыки» – вход свободный в честь праздника Независимости
Лучшее за неделю
Фото и видео
В Одессе отпраздновали День вышиванки (фото)
Вночі Одеса знову була під атакою окупантів. Зруйновано будинок (фото)
В Одессе 357 французских бульдогов собрались для рекорда в парке Шевченко (фото)
На Одесской киностудии стартовал PICNIC FEST (фото)
В школах Одессы введут патриотические игры «Одесский ястреб» (фото)